Security for Mobile

Yönetici ek yükünü azaltmak için birleştirilmiş güvenlik
Alanında bir numaralı antimalware teknolojisi
IOS ve Android mobil cihazları korur ve yönetir

Bilgi İçin

Ücretsiz deneme sürümü ve kurumsal satışlar için: (312) 472 22 33

Temel Faydalar

Yönetici ek yükünü azaltmak için birleştirilmiş güvenlik – Bitdefender güvenlik çözümü, kullanıcının tüm cihazlarına uyguladığı güvenlik ilkeleri ile, “kendi cihazınızı getirin”(BYOD) konseptini kontrollü bir şekilde benimsemek üzere geliştirilmiştir.


Alanında 1 numaralı antimalware teknolojisi – Android cihazlar için isteğe bağlı antimalware taraması, cihazlarınızın zararlı kodlardan arındığından emin olur. Taşınabilir bir depolama aygıtı takıldığında ya da yeni bir uygulama yüklendiğinde, güvenlik taraması otomatik olarak çalışır. Bu tarama Android ortamında zararlı yazılımları bularak, şirket içinde ya da dışında mobil cihaz kullanıcılarının virüslü dosya aktarmasının önüne geçer.


Kendi cihazınızı getirin (BYOD) özelliği – Bitdefender; şirkete ait olmayan iPhone, iPad ve Android cihazlarda yerel güvenlik ilke yönetimi sayesinde; şirket servislerine erişimi engellemek, cihazın çalınması veya rootlanması halinde cihazı kalıcı olarak kilitlemek hatta cihazın hafızasını silmek gibi önceden tanımlanmış işlemler ile BYOD girişimini destekler.


Basit ama etkili ekran kilidi ve kimlik doğrulama özellikleri – Mobil cihaz kullanıcıları telefon ve tabletlerindeki kilitleri ve kimlik doğrulama sistemlerini rahatsız edici bulabilir ama kimse laptopuna şifre koymanın gerekliliğini sorgulamaz. Bitdefender bütün cihazlara uyguladığı istikrarlı güvenlik ilkeleri sayesinde bu işi kolaylaştırarak, gözetimsiz bırakılan cihazlara istenmeyen erişim yapılmasını engeller. Güvenlik, kullanıcının her daim kontrolünde olamayacağı için; merkezi bir şekilde yürütülen güvenlik ilkeleri, belirli bir dakikadan sonra ekranın kilitlenmesi ya da belirli bir sayıda yanlış giriş kabul eden komplike şifreler gibi özellikler kullanarak mobil cihazlarda kolay bir güvenlik yaptırımı sağlar.


Çalınan ya da kaybolan cihazların kullanımını engeller – Bitdefender halihazırda varolan Apple iOS ve Android işletim sistemlerini, şirketlerin en çok ihtiyaç duyduğu özellikler ile güçlendirir. Bu önemli özelliklerden biri, çalınan ya da kaybolan cihazlardaki kişisel bilgilerin yanlış kişilerin eline geçmesini engelleyen merkezi kontrol sistemidir. Mobil cihazlarda e-mail kayıtları, hasta bilgileri ve kişisel fotoğraflar gibi çeşitli hassas bilgiler bulunur. Bitdefender çalınan ya da kaybolan cihazları kilitleyerek ve cihazların yerlerini belirleyerek, hem içlerindeki bilgileri hem de cihazı kurtarmaya yardımcı olur. Eğer cihaz kurtarılamazsa, kolayca içindeki bilgiler silinerek bilgi kaçağı riskinin önüne geçilebilir.


Hem profesyonel hem de kişisel hayatın güvenlik ihtiyaçlarına uyum sağlar – Bitdefender hem profesyonel hem de kişisel hayatınızda kullandığınız mobil cihazlarınızın güvenlik ihtiyaçlarını göz önünde bulundurur. Şirket telefonlarına ve şahsi telefonlara aynı şekilde uygulanarak, kullanıcıların ihtiyaç duydukları servise göre bağlantı ve şifreleme (VPN) ayarlarını bulunduran profiller arasında hızlıca geçiş yapmalarını sağlar. Bu profillerin uzaktan yönetimi aynı zamanda Android cihazlarda yalnızca belirli saatlerde internet bağlantısı sağlamaya kadar varan çeşitli güvenlik ilkelerinin uygulanmasına olanak sağlar.

GravityZone

günümüzde şirketlerin karşılaştığı ölçeklenirlik ve performans sorunlarına gerektiği şekilde hitap eden ve daha en başından çok yapılı ortamlar için tasarlanmış ilk güvenlik çözümüdür.

Şirketler GravityZone içerisine: Security for Virtualized Environments, Security for Endpoints, Security for Mobile ve Security for Exchange servislerinden istediklerini veya tamamını yerleştirmekte özgürdür.